Lucas » Blog » Ochrona danych osobowych
Ochrona danych osobowych

Czas najwyższy przyjrzeć się temu problemowi. Kilka dni temu uświadomiłem sobie do jakich celów najczęściej są wykorzystywane dane osobowe, które są chronione. W rezultacie są tylko 2 główne cele: w celach marketingowych i w celach niezbędnych do realizacji usług, z których chcemy skorzystać, np. zakupy, rekrutacja w pracy, etc.

Najbardziej zainteresował mnie ten pierwszy cel – do celów marketingowych. Być może wiele osób nie wie, ale w ten sposób dajemy zarobić firmom, które podają się za administratorów danych osobowych. W jaki sposób oni to robią? Oczywiście, że sprzedając. Jedni robią to np. w mailingach, inni bardziej na bezczelnego sprzedają np. na CD bazę firm.

Powstaje jedno pytanie – a co my z tego mamy? Mamy masę reklam, niekiedy niepotrzebnych, nachalnych ludzi oferując swoje towary i usługi przez telefon, a nawet spam. O pieniądzach możemy zapomnieć.

Wpadłem na pewien pomysł, że ktoś powinien mnie poprzeć i wprowadzić prawo tak, aby każdy obywatel miał również możliwość sprzedania praw do swoich danych osobowych wybranym firmom. Dlaczego mamy mieć zatruwane życie setkami niepotrzebnych reklam z ofertami atrakcyjnych kredytów, czy choćby cudnych środków na wypadanie włosów w telezakupach? Nie może być tak, że firmy żerują tylko i wyłącznie na naszych zgodach. To są nasze dane osobowe, my mamy do nich wyłączne prawo i TO MY POWINNIŚMY ROBIĆ Z TYM, CO CHCEMY!

Dziś nie mamy lekko w życiu. Po kryzysie w 2009 roku musimy żyć oszczędniej niż wcześniej. Jestem absolutnie pewien, że gdyby sprzedaż praw do wykorzystania naszych danych osobowych w celach ustalonych przez właściciela tych danych weszła w życie, budżety każdego obywatela znacznie poprawiłyby się w zależności od ilości firm chcących wysłać do nas taką reklamę.

UWAGA PRAWNA: TEN POMYSŁ ZOSTAŁ WYMYŚLONY ORAZ ZAPOCZĄTKOWANY PRZEZE MNIE I WYKORZYSTANIE TEGO POMYSŁU W POLITYCE BEZ MOJEJ WIEDZY ORAZ ZGODY JEST ZABRONIONE. NIE ZAWAHAM SIĘ POCIĄGNĄĆ KAŻDEGO DO ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ LUB KARNEJ, KTO ZLEKCEWAŻY NINIEJSZĄ INFORMACJĘ.Zostaw odpowiedź

Imię
(* wymagane)
Adres email
( * wymagane - nie będzie opublikowane)
Strona internetowa
Komentarz
(* wymagane)