Lucas » Blog » Uważaj na portal „We Know Your House”, który wykorzystuje Twittera do zlokalizowania Twojego miejsca zamieszkania
Uważaj na portal „We Know Your House”, który wykorzystuje Twittera do zlokalizowania Twojego miejsca zamieszkania

Nie oszukujmy się, serwisy społecznościowe prędzej czy później staną się częścią naszego życia, bądź już się nią stały. Gwoli przypomnienia radzę wszystkim nie umieszczać nigdy żadnych zdjęć naszych dokumentów tożsamości, kart płatniczych, czy choćby naszego szefa bez koszulki. Od tej chwili należy być także ostrożnym, kiedy używa się słów „dom” w wielu różnych językach (głównie angielskim), gdyż środowisko zewnętrzne czujnie obserwuje.

Redakcja Gizmodo trafiła na portal WeKnowYourHouse.com, który został niedawno uruchomiony i o dziwo nazwa serwisu trafnie odzwierciedla zakres działalności strony. W rzeczywistości portal skanuje nasze posty na Twitterze w poszukiwaniu danych lokalizacyjnych, które odnoszą się również do naszego słowa „dom”. Od tego miejsca mogą oni pobrać współrzędne geograficzne, umieścić na swojej Mapie Google i w ten sposób zdobyć adres naszego miejsca zamieszkania.

W chwili obecnej najwięcej adresów dotyczy obywateli Wielkiej Brytanii i Irlandii, lecz niewykluczone, iż albo twórcy strony poszerzą obszar działalności, albo wykorzysta konkurencja w innych krajach (w tym także Polsce). Pomimo, iż istnieje możliwość ukrycia naszego miejsca na stronie, ale żeby móc to zrobić, trzeba mieć konto na Twitterze i powiadomić o tym administratorów strony. Brzmi to trochę uciążliwie.

Jeśli nie chcesz, aby ktokolwiek zlokalizował twojego miejsca zamieszkania, najprościej będzie obchodzić się ostrożnie z naszymi danymi, a jeszcze lepiej będzie w ogóle unikać takich stron. Nawet, jeśli ta strona jest społecznościowym eksperymentem, pomysł ten może zostać użyty w o wiele gorszych celach, niż nam się to zdaje.

Źródło: GizmodoZostaw odpowiedź

Imię
(* wymagane)
Adres email
( * wymagane - nie będzie opublikowane)
Strona internetowa
Komentarz
(* wymagane)